ÖG
Soru Sahibi
25 Mart 2020 18:10

Yenidoğan belde morluk

Hocam kız bebeğimiz yaklaşık 2 haftalık. Belinde kuyruk sokumu alt tarafında bir morluk farkettik. İnternet te bazı yorumlar da normal olduğunu söylüyor. Bununla ilgili bir kontrole gitmemiz gerekir mi? Konumumuz itibariyle hemen bir çocuk doktoru na gidebilecek yerde değiliz.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Yakup Söğütlü
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Acil

Çocuk doktoruna ulaşmanız zahmetli ise telaş etmeden uygun bir vakitte kontrole götürebilirsiniz. Mongol lekesi denilen, yenidoğanda sık görülen selim bir durum bu. 2-3 yaşına kadar kendiliğinden genellikle düzelir bu durum. Yine de uygun bir vakitte kontrol edilirse iyi olur.

25 Mart 2020 22:40