6 Aralık 2021 22:06

Konuşma bozukluğu

Eşimin pıhtı atması sonucu konuşması tam anlasilmiyor düzelir mi ne yapmalıyım

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar; Öncelikle geçmiş olsun. SVO dediğimiz pıhtının dolaşımda hayati organlardan beyinde oluşturduğu enfart alanlar nedeniyle anladığım kadarıyla konuşma problemi (Afazi) mevcut.ancak öncelikle nörolojiden ve gerekirse beyin cerrahiden terapi için iyileşme süreci önerileri dikkate alınmalı. daha sonrasında Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları kliniklerinde/ Dil ve Konuşma terapisi hizmetlerinden profesyonel destek almanızı öneriyorum.iyi günler

17 Aralık 2021 13:56