24 Şubat 2024 15:31

Sonuc

Merhabalar hocam endoskopimde ozfagus distalinde 5mm den küçük erezyone alanlar Z cizgisi 36. Cmde geçildi .hiatal kıskaç 40 cmde geçildi mideye girildiğinde açlık sekresyonu belirlendi korpus ve antrum mokazasi hiperemik ve ödemli bulundu antrum distalinde modüler erezyone alanlar görüldü pilot santralize vefonksiyone bulundu bulbus ve duodenum || . Kıtada özellik saltanmasi retroversiyonda kardia ve fundus mukozası hiperemik bulundu hiatus gevşek olarak izlendi hocam yorumlar mısınız kansermiyim kansere donermi

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Ali Bilgen
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Merhabalar endoskopide 5 mm den küçük erozyonlu alanlar birleşme eğiliminde değilse evre A dediğimiz hafif özofajit tablosudur reflü şikayetlerinde ve gevşek Hiatus durumlarında sık gördüğümüz durumdur genellikle iyi seyreder tedavi sonrası şikayetlerinizin devam etmesi durumunda kontrol edilebilir kansere dönme durumu son derece düşüktür ; antrumdaki erozyonlarınız da aynı şekilde ama h.pylöri enfeksiyonu açısından biyopsi alındı mı?

24 Şubat 2024 16:40
Soru Sahibi

Antrum ve korpus Tan alındı hocam bana gastrit denildi yani mide.koruyucu ilaçlar verildi tedavi olarak biyopsi sonucu iki ay sonra denildi kontrole gel denildi korkuyorum

24 Şubat 2024 16:54
Uzm. Dr. Ali Bilgen
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Bana bi atarmısınız sonucu DM den sayfada adresim var instg

24 Şubat 2024 16:55