15 Eylül 2021 01:13

Rektum kanseri

Merhaba hocam eşim rektum kanseri bagirsak dışarı alınmıştı 6 ay önce içeri alındı.Kemoterapileri sona erdi 3 aylik kontrollerine bu ay gidecek.En son çekilen kontrol emarinda dilkatimizi çeken 'Presekral yağlı doku içerisinde orta hattin hafifçe sağında büyüğü 7.7 mm çapa ulaşan toplam 3 adet lenf nodu dikkati çekmiştir(metastatik lenf nodlari?).Kisa aralıklı takipleri uygun olur'..şeklinde yazmaktadir.Ne demek istemiş acaba cok merak ettik saygılar hocam.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Evrim Metcalfe
Radyasyon Onkolojisi

Merhaba, Bahsi geçen kitleler, lenf nodu nüksü olabilir. Takip eden hekiminize, ek tetkik gerekliliği açısından danışmanızda fayda var.

15 Eylül 2021 19:39