GF
Soru Sahibi
24 Kasım 2021 11:51

Diş rengi sebebi

Hocam merhaba. Oğlum 11 aylık. Alt damakta 2 dişi var. 1 hafta önce üst damagında 2 dişi patladı. Uçları çıktı. Fakat bu üst damaktaki dişler sarımsı renkte. Alttakiler beyaz. Üsttekilerin sarımsı renkte olmasının sebebi nedir? Ne yapmamız gerekli. Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Evren Delilbaşı
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhaba, süt dişlerinde alt ve üst dişler genellikle yakın renklerde olurlar. Yüzey pürüzlülüğü yoksa ve çok sarı değilse endişelenmenize gerek yok, fakat emin olmak için bir çocuk diş hekiminin muayene etmesinde fayda var. İyi günler dilerim...

26 Kasım 2021 08:30